Observator » Ştiri externe » Închiși, nevinovați, timp de 39 de ani

Închiși, nevinovați, timp de 39 de ani

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.11.2014, 09:30 | Modificat la 22.11.2014, 09:55

Trei americani au fost eliberaţi, în statul Ohio, după aproape 4 decenii de închisoare pentru o crimă de care nu erau nevinovaţi. Singura dovadă împotriva lor era mărturia unui copil de 12 ani care, acum, ajuns la o vârstă matură, a recunoscut că a minţit la proces

Trei americani au fost eliberaţi, în statul Ohio, după aproape 4 decenii de închisoare pentru o crimă de care nu erau nevinovaţi. Singura dovadă împotriva lor era mărturia unui copil de 12 ani care, acum, ajuns la o vârstă matură, a recunoscut că a minţit la proces.