Observator » Ştiri externe » Închisoare pentru o îngrijitoare din România care a bătut-o şi umilit-o pe italianca de care trebuia să aibă grijă

Închisoare pentru o îngrijitoare din România care a bătut-o şi umilit-o pe italianca de care trebuia să aibă grijă

Îngrijitoarea româncă a luat patru ani de închisoare cu executare Îngrijitoarea din România o bătea şi o umilea pe bătrâna de care trebuia să aibă grijă - L'Occhio di Salerno
Cristi Ioniţă | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.12.2019, 15:37 | Modificat la 27.12.2019, 15:39

O îngrijitoare româncă a fost condamnată la patru ani de închisoare cu executare, în Italia, după ce a bătut-o şi umilit-o pe italianca de care trebuia să aibă grijă.

O îngrijitoare româncă a fost condamnată la patru ani de închisoare cu executare, în Italia, după ce a bătut-o şi umilit-o pe italianca de care trebuia să aibă grijă.

Românca a fost reţinută la începutul lunii octombrie, după o anchetă care a durat mai multe luni.

Conform L'Occhio di Salerno, românca, identificată drept Anişoara, de 53 de ani, trebuia să aibă grijă de o bătrână de 95 de ani.

Articolul continuă după reclamă

Vecinii au alertat forţele de ordine, susţinând că aud constant ţipete dinspre casa respectivă.

Fără să ştie românca, oamenii legii au montat camere de supraveghere, iar acestea au scos la iveală comportamenul violent al româncei.

Anişoara obişnuia să o pălmuiască în mod constant pe bătrână, să o lovească cu sticle de plastic în cap, să o înjure, să o scuipe şi să o dea cu capul de pereţi.

Pe acelaşi subiect

Anişoara a ajuns după gratii la începutul lunii octombrie, iar acum a fost condamnată la patru luni de închisoare cu executare.