Observator » Ştiri externe » Locuitorii din Hong Kong sunt singurii din lume care au "camere de aţipit" la lucru

Locuitorii din Hong Kong sunt singurii din lume care au "camere de aţipit" la lucru

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.02.2016, 08:51 | Modificat la 31.12.2018, 17:40

Hong Kong este unul din oraşele despre care se spune că nu dorm niciodată. Numai că locuitorii săi, oricât de dinamici ar fi, simt din când în când nevoia să tragă un pui de somn. Uneori chiar în timpul programului de lucru. Pentru ei s-a creat, acum, un nou concept: "camerele de aţipit".

Hong Kong este unul din oraşele despre care se spune că nu dorm niciodată. Numai că locuitorii săi, oricât de dinamici ar fi, simt din când în când nevoia să tragă un pui de somn. Uneori chiar în timpul programului de lucru. Pentru ei s-a creat, acum, un nou concept: "camerele de aţipit".