Observator » Ştiri externe » Nelson Mandela a ajuns, din nou, la spital

Nelson Mandela a ajuns, din nou, la spital

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.03.2013, 09:34 | Modificat la 10.03.2013, 10:50

Fostul presedinte sud-african, in varsta de 94 de ani, a fost internat pentru analize medicale de rutina intr-un spital din Pretoria.

In luna decembrie a anului trecut, Mandela a fost spitalizat aproape trei saptamani, din cauza unei infectii pulmonare. Pe perioada spitalizarii, fostul lider a fost operat de calculi biliari.