Observator » Ştiri externe » Nu au învăţat încă să vobească bine dar dau lecţii de chitară. Ei sunt copiii minune!

Nu au învăţat încă să vobească bine dar dau lecţii de chitară. Ei sunt copiii minune!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.02.2014, 14:42 | Modificat la 05.02.2014, 14:46

Un grup de copii din Coreea de Nord care cântă la chitară au uimit o lume întreagă. Au doar jumatate de metru şi cel mult 6 ani dar asta nu îi împiedică să cânte.

Chiar dacă instrumetele muzicale sunt mai mari decât ei micuţii fac minuni. Disciplinaţi şi foarte atenţi micuţii încântă atât privirile cât şi auzul.