Observator » Ştiri externe » Papa îşi VINDE motocicleta Harley Davidson

Papa îşi VINDE motocicleta Harley Davidson

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 14.01.2014, 13:32 | Modificat la 14.01.2014, 13:46

Papa Francisc dovedeşte, încă o dată, că se gândeşte, înainte de orice, la cei săraci. Anul trecut, Suveranul pontif a primit în dar două minunate motociclete Harley Davidson, cu ocazia aniversării de 110 de ani a legendarei mărci.

Nu se ştie dacă a apucat să le şi încerce dar, acum, el va vinde una dintre motociclete la licitaţie, în beneficiul unei organizaţii umanitare catolice.

Papa speră să obţină, astfel, peste 14.000 de euro şi, pentru ca preţul să fie cât mai bun, şi-a lăsat şi autograful pe rezervor.

Articolul continuă după reclamă