Români prinși în Italia cu 10 kilograme de marijuana. Tinerii au atras atenția polițiștilor pentru că umblau cu mașini scumpe și haine de firmă
Doi români au fost arestați de polițiștii italieni, după ce în camera lor au fost descoperite 10 kilograme de marijuana.
Doi români au fost arestați de polițiștii italieni, după ce în camera lor au fost descoperite 10 kilograme de marijuana.
Potrivit vicenzatoday.it, George Buta și Eugen Cristea trăiau pe picioar mare în Italia, etalându-se cu mașini de lux și haine de firmă, fără însă a avea o ocupație.
Acest lucru a atras atenția poliției din Vicenza, care, în urma unor percheziții, a găsit în apartamentul acestora din Torri di Quartesolo 10 kg de marijuana.
Articolul continuă după reclamă
Valoarea totală a drogurilor era de aproximativ 30.000 de euro.
Comentarii
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰