Observator » Ştiri externe » Un şofer român de TIR va sta în închisoare 2 ani şi jumătate. A înjunghiat doi adolescenţi, în Italia

Un şofer român de TIR va sta în închisoare 2 ani şi jumătate. A înjunghiat doi adolescenţi, în Italia

Un şofer român de TIR va sta în închisoare 2 ani şi jumătate. A înjunghiat doi adolescenţi, în Italia
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.09.2018, 12:27 | Modificat la 21.09.2018, 12:42

Un şofer român de TIR va sta în închisoare 2 ani şi jumătate. Acesta a înjunghiat doi adolescenţi, în Italia, apoi a plecat linştit acasă.

Un şofer român de TIR va sta în închisoare 2 ani şi jumătate. Acesta a înjunghiat doi adolescenţi, în Italia, apoi a plecat linştit acasă.

Ştefan Chereji, 47 de ani, şofer de camion în Italia, a atacat cu cuţitul şi a înjunghiat doi adolescenţi italieni în ajunul Crăciunuiui, anul trecut, la Aosta. Victimele au ajuns la spital, cu răni la cap şi în zona feţei. 

Românul s-a urcat pe bicicletă şi a pelcat acasă liniştit, după atac, fiind găsit acolo de poliţiştii îndrumaţi de martori, carel cunoşteau pe Chereji.

Articolul continuă după reclamă

Marţi, un tribunal italian a pronunţat sentinţa definitivă în acest caz şi românul a primit o condamnare de 2 ani şi şase luni cu executare pentru vătămare corporală gravă şi port ilegal de armă periculoasă.