Observator » Ştiri externe » Spania: Doi români au fost arestaţi pentru că vrut să îşi vândă copilul

Spania: Doi români au fost arestaţi pentru că vrut să îşi vândă copilul

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.04.2015, 07:42 | Modificat la 03.04.2015, 08:07

Doi români au fost arestaţi pentru că încercau să îşi vândă pruncul de numai o săptămână pentru 5.000 de euro în Valencia

Doi români au fost arestaţi pentru că încercau să îşi vândă pruncul de numai o săptămână pentru 5.000 de euro în Valencia

Cei doi s-au mutat în Spania, chiar înainte de naşterea copilului, pentru a putea face tranzacţia mai uşor cu clienţii pe care i-au găsit pe internet.

Potrivit unor surse din rândul anchetatorilor, aşa-zisa mamă ar fi rămas însărcinată cu scopul de a vinde copilul.

Articolul continuă după reclamă