Observator » Ştiri externe » Ai mai văzut lei albi? Trei pui s-au născut recent la zoo

Ai mai văzut lei albi? Trei pui s-au născut recent la zoo

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 17.12.2013, 16:50 | Modificat la 17.12.2013, 17:07

Trei pui de leu alb, atât de drăgălaşi încât par de jucărie, fac furori la grădina zoologică din Tbilisi. Veniţi pe lume pe 10 decembrie, fraţii au fost supuşi, acum câteva ore, primului control medical.

Şi l-au trecut toţi, cu brio, deşi, separaţi recent de mamă, încă nu s-au obişnuit cu hrana la biberon.

Leuţii, doi masculi şi o femelă, vor rămâne la grădina zoologică din Georgia timp de un an, apoi se va hotărî în ce rezervaţii naturale vor fi trimişi.