Observator » Ştiri externe » Un bizon a intrat în plin într-o maşină în parcul natural Yellowstone

Un bizon a intrat în plin într-o maşină în parcul natural Yellowstone

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.03.2015, 19:48 | Modificat la 07.03.2015, 20:38

O vizită în parcul natural Yellowstone i-a adus pe doi americani periculos de aproape de natură. Atât de aproape, încât maşina lor a fost lovită de un bizon.

O vizită în parcul natural Yellowstone i-a adus pe doi americani periculos de aproape de natură. Atât de aproape, încât maşina lor a fost lovită de un bizon. 

Animalul de aproape o tonă se afla pe şosea şi a luat brusc în colimator maşina trasă pe dreapta. A venit în pas alergător spre autoturism şi, spre uimirea pasagerilor, l-a izbit în plin. Apoi a revenit alături de restul turmei. Turiştii au scăpat teferi după întreaga experienţă. Maşina, în schimb, a ieşit destul de şifonată. A avut nevoie de reparaţii în valoare de aproape trei mii de dolari.