Observator » Ştiri externe » Un bloc de 6 etaje din Davenport, SUA, s-a prăbuşit din senin. Cel puţin 8 oameni, salvaţi de sub dărâmături

Video Un bloc de 6 etaje din Davenport, SUA, s-a prăbuşit din senin. Cel puţin 8 oameni, salvaţi de sub dărâmături

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.05.2023, 21:58 | Modificat la 29.05.2023, 21:58

Un bloc cu 6 etaje din Davenport, Statele Unite, s-a prăbuşit din senin. Cel puţin opt oameni au fost salvaţi de sub dărâmături, dar nu se ştie exact numărul celor dispăruţi.

Clădirea de 6 etaje care s-a prăbuşit din senin în Davenport, Statele Unite, avea spaţii comerciale la parter, iar la etaj erau apartamente. Pompierii au anunţat că au descoperit o scurgere de gaz, dar nu au stabilit dacă a avut loc înainte sau după prăbuşire. Blocul avea infiltraţii mari de apă,  iar locatarii se plângeau de problemă de mai mult timp.