Observator » Ştiri externe » Un cuplu de americani s-a refugiat, cu iahtul, in Cuba

Un cuplu de americani s-a refugiat, cu iahtul, in Cuba

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.04.2013, 06:56 | Modificat la 10.04.2013, 09:36

Un cuplu de americani s-a refugiat, cu iahtul, in Cuba, dupa ce si-a rapit proprii copii care fusesera incredintati de tribunal bunicii lor.

Dar, in ciuda relatiilor reci cu Statele Unite, autoritatile de la Havana au anuntat ca-i vor preda pe cei doi fortelor de ordine americane.