Observator » Ştiri externe » Au plâns-o și au ÎNGROPAT-O, dar a „ÎNVIAT” după 30 de ani!

Au plâns-o și au ÎNGROPAT-O, dar a „ÎNVIAT” după 30 de ani!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.09.2015, 07:28 | Modificat la 29.09.2015, 09:52

O femeie din Germania, considerată victima unei crime comise în urmă cu 31 de ani, a fost găsită în viaţă. Dar sub o altă identitate. Adevărul a ieşit la iveală, după ce aceasta, acum în vârstă de 55 de ani, a anunţat poliţia că i-a fost spartă casa.

O femeie din Germania, considerată victima unei crime comise în urmă cu 31 de ani, a fost găsită în viaţă. Dar sub o altă identitate. Adevărul a ieşit la iveală, după ce aceasta, acum în vârstă de 55 de ani, a anunţat poliţia că i-a fost spartă casa. 

Iniţial, femeia le-a spus agenţilor care au răspuns apelului un nume fals, dar când i-au cerut un document ca să complezeze raportul cazului de furt, aceasta le-a spus care este adevărata ei identitate. Petra le-a mărturisit poliţiştilor că în cele peste trei decenii a trăit sub mai multe nume false, în diferite oraşe din Germania.

Când au aflat vestea, mama şi fratele ei au fost şocaţi şi au vrut să o vadă, dar Petra a spus că nu vrea să ia legătura cu nicio rudă.

Articolul continuă după reclamă