Observator » Ştiri Mondene » Fondatorul trupei AC/DC suferă de demenţă

Fondatorul trupei AC/DC suferă de demenţă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.09.2014, 08:47 | Modificat la 08.09.2015, 02:50

Fanii trupei AC/DC au primit o veste îngrijorătoare.Chitaristul şi fondatorul trupei, Malcolm Young a aflat că suferă de demenţă.

Fanii trupei AC/DC au primit o veste îngrijorătoare. Chitaristul şi fondatorul trupei, Malcolm Young, a aflat că suferă de demenţă.

Potrivit publicaţiei Sydney Morning Herald, boala a apărut ca urmare a accidentului vascular pe care Malcom l-a suferit anul trecut.

Trupa şi-a continuat activitatea fără el, iar în decembrie formaţia a anunţat că va lansa un nou album, "Rock or Bust".

Articolul continuă după reclamă