Observator » Ştiri Mondene » Goran Bregovic a incins centrul Ploiestiului

Goran Bregovic a incins centrul Ploiestiului

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.08.2011, 08:55 | Modificat la 19.10.2018, 13:15

Peste cinci mii de ploiesteni au dansat si au cantat, aseara, alaturi de renumitul Goran Bregovic. Artistul a fost pentru prima data la Ploiesti, in finalul unui festival de film international. Bregovic a urcat pe scena alaturi de renumita sa trupa, "Weeding and Funeral Orchestra" si nu a parasit-o decat dupa doua ore.

Peste cinci mii de ploiesteni au dansat si au cantat, aseara, alaturi de renumitul Goran Bregovic. Artistul a fost pentru prima data la Ploiesti, in finalul unui festival de film international. Bregovic a urcat pe scena alaturi de renumita sa trupa, "Weeding and Funeral Orchestra" si nu a parasit-o decat dupa doua ore.