Observator » Ştiri politice » Cei şase reţinuţi în dosarul despăgubirii lui Mihai Rotaru, arestaţi

Cei şase reţinuţi în dosarul despăgubirii lui Mihai Rotaru, arestaţi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.11.2015, 15:37 | Modificat la 28.11.2015, 15:39

Cei şase reţinuţi în dosarul privind despăgubirea ilegală acordată de ANRP lui Mihai Rotaru, printre care omul de afaceri şi fosta şefă a ANRP Crinuţa Dumitrean, au fost arestaţi, printr-o decizie a instanţei supreme

Cei şase reţinuţi în dosarul privind despăgubirea ilegală acordată de ANRP lui Mihai Rotaru, printre care omul de afaceri şi fosta şefă a ANRP Crinuţa Dumitrean, au fost arestaţi, printr-o decizie a instanţei supreme

Preşedintele ANRP, Crinuţa Dumitrean, este în continuare internată în spital, după ce vineri i s-a făcut rău la instanţă.

"Cât despre ceilalţi, şedinţa de judecată s-a terminat vineri noapte, pentru ca acum să se întoarcă la arest. Este o decizie executorie, dar care poate fi atacată prin contestaţie", a explicat reporterul Antena 3, Ionela Lucan.

Articolul continuă după reclamă

 

Astfel, următorii urmează să ajungă la Arestul Central:

MIHAI ROTARU - om de afaceri, beneficiarul despăgubirii de 25 MIL. EURO - cumpărare de influenţă, complicitate la abuz în serviciu cu consecinţe deosebit de grave

Pe acelaşi subiect

SERGIU NEGURICI - evaluator ANEVAR - complicitate la abuz în serviciu cu consecinţe deosebit de grave

CRINUŢA NICOLETA DUMITREAN - preşedinte

SERGIU IONUŢ DIACOMATU - vicepreşedinte

RODICA CONSTANTINOVICI - reprezentant Ministerul Justiţiei

LĂCRĂMIOARA ALEXANDRU - reprezentant Ministerul Finanţelor