Observator » Ştiri politice » Preşedintele Klaus Iohannis va participa miercuri la şedinţa de Guvern / Se va discuta despre programul "România Educată"

Preşedintele Klaus Iohannis va participa miercuri la şedinţa de Guvern / Se va discuta despre programul "România Educată"

Preşedintele Klaus Iohannis va participa miercuri la şedinţa de Guvern / Se va discuta despre programul "România Educată" - Mediafax Foto
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.07.2021, 11:56 | Modificat la 13.07.2021, 11:59

Premierul Florin Cîţu a anunţat, marţi, că preşedintele Klaus Iohannis va participa miercuri la şedinţa de Guvern, unde se va discuta despre programul ”România Educată”, informează news.ro.

”Preşedintele participă mâine la şedinţa de Guvern, la ora 13.00, tema, România Educată”, a anunţat, marţi, premierul florin Cîţu.

După ce preşedintele Klaus Iohannis a finalizat consultările pe tema acestui proiect a anuţat că Guvernul ăşi va asuma proiectul printr-un memorandum ce va fi adoptat într-o şedinţă de GUvern.