Observator » Ştiri politice » Viorica Dăncilă s-a plâns de Klaus Iohannis la Curtea Constituţională

Viorica Dăncilă s-a plâns de Klaus Iohannis la Curtea Constituţională

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.12.2018, 19:40 | Modificat la 07.12.2018, 23:36

Războiul dintre Klaus Iohannis şi Guvernul PSD ajunge din nou la Curtea Constituţională. Premierul Viorica Dăncilă a trimis o sesizare împotriva şefului statului.

Războiul dintre Klaus Iohannis şi Guvernul PSD ajunge din nou la Curtea Constituţională. Premierul Viorica Dăncilă a trimis o sesizare împotriva şefului statului.

Judecătorii constituţionali vor decide dacă Preşedintele este sau nu obligat să semneze numirea Olguţei Vasilescu şi a lui Mircea Drăghici ca miniştri la Transporturi şi Dezvoltare.