Observator » Ştiri politice » Premierul Viorica Dăncilă, primită de președintele Turciei, Recep Tayyip Erdogan, la Palatul Alb din Ankara (Video)

Premierul Viorica Dăncilă, primită de președintele Turciei, Recep Tayyip Erdogan, la Palatul Alb din Ankara (Video)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.10.2018, 21:12 | Modificat la 15.10.2018, 21:29

Premierul Viorica Dăncilă s-a întâlnit, luni, cu președintele Recep Tayyip Erdogan, în cadrul vizitei pe care prim-ministrul României o face în Turcia.

Premierul Viorica Dăncilă s-a întâlnit, luni, cu președintele Recep Tayyip Erdogan, în cadrul vizitei pe care prim-ministrul României o face în Turcia.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Articolul continuă după reclamă

Întâlnirea tete-a-tete a fost urmată de un dineu, la care au participat delegațiile celor două țări.

Dăncilă este însoțită în Turcia de ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici, ministrul Educației, Rovana Plumb și ministrul Apărării, MIhai Fifor.

Pe acelaşi subiect

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Dăncilă efectuează, în aceste zile, o vizită de stat în Turcia şi în Emiratele Arabe Unite.

Luni, marţi şi miercuri, Dăncilă va fi în Turcia. 

Viorica Dăncilă a avut întrevederi, luni, și cu președintele Uniunii camerelor de comerț, industrie și burselor din Turcia, Rifat Hisarciklioğlu, și președintele în exercițiu al Marii Adunări Naționale a Turciei, Levent Gok.