10 bebeluși depistați pozitiv cu covid-19, la maternitatea Odobescu, în Timișoara
Un număr de 10 bebeluși de la maternitatea Odobescu, din Spitalul Municipal Timișoara, au fost depistați pozitiv cu covid-19, însă testele vor fi refăcute, existând anumite suspiciuni în privința exactității acestora, având în vedere că rezultatele au sosit abia la cinci zile de la recoltare.
![](https://img.observatornews.ro/0/2020/4/6/354016/1586200673f6772d02.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Un număr de 10 bebeluși de la maternitatea Odobescu, din Spitalul Municipal Timișoara, au fost depistați pozitiv cu covid-19, însă testele vor fi refăcute, existând anumite suspiciuni în privința exactității acestora, având în vedere că rezultatele au sosit abia la cinci zile de la recoltare.
9 dintre bebeluși au fost externați deja, însă unul a rămas internat. Mamele copiilor au fost și ele testate, însă rezultatele au fost negative pentru toate.
Se bănuiește că bebelușii au fost infectați în timpul îngrijirii de către asistente, unele confirmate ulterior cu covid-19.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰