Alina Sorescu și pasiunea ei ascunsă. Artista colecționează desene făcute de elevii ei
Am avut costume de fitness, costume populare, ajungem acum la desene. Nu animate ci pe hârtie. Şi nu profesioniste ci făcute de copii. Asta colecţionează Alina Sorescu. Artista are o școală unde le predă celor mici lucruri interesante.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Am avut costume de fitness, costume populare, ajungem acum la desene. Nu animate ci pe hârtie. Şi nu profesioniste ci făcute de copii. Asta colecţionează Alina Sorescu. Artista are o școală unde le predă celor mici lucruri interesante.
Iar elevii o răsplătesc cu aceste desene, deseori însoțite de mesaje. Una peste alta, Alina a început să le strângă iar acum a ajuns la câteva zeci, răspândite peste tot, în sala de curs dar și acasă.
Chiar şi în loc de magneți, pe frigider. Mai multe detalii detalii aflaţi din materialul video de mai sus.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰