Observator » Ştiri sociale » Angajat al ISU Mureș, dat dispărut de o săptămână. A plecat spre Vârful Omu și nu s-a mai întors

Angajat al ISU Mureș, dat dispărut de o săptămână. A plecat spre Vârful Omu și nu s-a mai întors

Redactia Observator | Timp citire: 2 minute
Publicat la 07.03.2019, 14:13 | Modificat la 07.03.2019, 14:14

Un angajat ISU Mureş este de negăsit de mai bine de o săptămână. Tânărul ar fi plecat într-o drumeţie către Vârful Omu, pe un traseu închis şi de atunci nimeni nu a mai primit nicio veste de la el.

Un angajat ISU Mureş este de negăsit de mai bine de o săptămână. Tânărul ar fi plecat într-o drumeţie către Vârful Omu, pe un traseu închis şi de atunci nimeni nu a mai primit nicio veste de la el. Abia ieri, un bărbat a anunţat salvamontiştii că l-a zărit în Buşteni, unul din locurile de plecare către crestele Bucegilor.

Un echipaj format din 9 salvamontişti a pornit dis de dimineaţă în căutarea bărbatului de 37 de ani, pasionat de alpinism. Au luat-o înspre Jepii Mici, traseu pe care se presupune că ar fi urcat şi Andrei pe 26 februarie.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Articolul continuă după reclamă

Era o vreme cruntă când angajatul ISU ar fi pornit în drumeție spre Vârful Omu.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Căutările sunt riscante chiar şi pentru salvamontişti. Apropiaţii spun că Andrei are o bogată experiență în ascensiunile montane şi că nu obişnuia să plece singur în drumeţii.

Pe acelaşi subiect