Observator » Ştiri sociale » Au murit asfixiati in casa

Au murit asfixiati in casa

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.11.2010, 09:18 | Modificat la 04.02.2019, 10:30

Doi ploiesteni, sot si sotie si-au pierdut viata dupa ce s-au intoxicat cu monoxid de carbon. Cunoscutii celor doi nu ii mai vazusera prin curte si s-au alarmat. O vecina a intrat in casa si i-a gasit in pat, fara suflare. Cei doi se incalzeau la o soba cu lemne, insa aveau si una cu gaze, nefunctionala. Chiar si asa, anchetatorii vor verifica conducta de gaze, pentru a vedea daca nu cumva era vreo fisura.

Doi ploiesteni, sot si sotie si-au pierdut viata dupa ce s-au intoxicat cu monoxid de carbon. Cunoscutii celor doi nu ii mai vazusera prin curte si s-au alarmat. O vecina a intrat in casa si i-a gasit in pat, fara suflare. Cei doi se incalzeau la o soba cu lemne, insa aveau si una cu gaze, nefunctionala. Chiar si asa, anchetatorii vor verifica conducta de gaze, pentru a vedea daca nu cumva era vreo fisura.