Observator » Ştiri sociale » Banii depuşi la bancă nu mai aduc profit

Banii depuşi la bancă nu mai aduc profit

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 08.10.2016, 19:25 | Modificat la 03.01.2017, 12:15

La bancă, banii sunt doar în siguranţă, pentru că profit nu prea mai aduc. Din cauza dobânzilor foarte mici la depozite, a impozitelor şi a comisioanelor, sunt situaţii în care ajungem să scoatem mai puţini bani decât am depus.

La bancă, banii sunt doar în siguranţă, pentru că profit nu prea mai aduc. Din cauza dobânzilor foarte mici la depozite, a impozitelor şi a comisioanelor, sunt situaţii în care ajungem să scoatem mai puţini bani decât am depus.