Observator » Ştiri sociale » Caldura ieftina in Capitala

Caldura ieftina in Capitala

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.10.2010, 19:17 | Modificat la 31.05.2017, 17:15

Bucurestenii vor avea caldura subventionata si in aceasta iarna. E sigur! Primarul Sorin Oprescu a anuntat astazi pentru locuitorii capitalei, pretul gigacaloriei de124 de lei, cu doar cinci lei mai mult decit iarna trecuta. Cu alte cuvinte, scumpirea reprezinta cresterea TVA la 24%!

Bucurestenii vor avea caldura subventionata si in aceasta iarna. E sigur! Primarul Sorin Oprescu a anuntat astazi pentru locuitorii capitalei, pretul gigacaloriei de124 de lei, cu doar cinci lei mai mult decit iarna trecuta. Cu alte cuvinte, scumpirea reprezinta cresterea TVA la 24%!