Observator » Ştiri sociale » Cinci județe din vestul țării, sub Cod galben de ceață în următoarele ore

Cinci județe din vestul țării, sub Cod galben de ceață în următoarele ore

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.12.2015, 10:58 | Modificat la 28.12.2015, 10:59

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis, luni, o atenționare nowcasting Cod galben de ceață pentru zonele joase din județele Timiș, Arad, Hunedoara, Bihor și sudul județului Caraș-Severin, valabilă până la ora 14,00.

 Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis, luni, o atenționare nowcasting Cod galben de ceață pentru zonele joase din județele Timiș, Arad, Hunedoara, Bihor și sudul județului Caraș-Severin, valabilă până la ora 14,00.

Potrivit meteorologilor, între orele 10,00 — 14,00, local în zonele joase de relief din județele Timiș, Arad, Hunedoara și Bihor, dar și pe arii restrânse în sudul județului Caraș-Severin, precum și pe drumurile naționale și europene aferente, se va semnala ceață, care va determina reducerea vizibilității local sub 200 de metri și, izolat, sub 50 de metri.

Avertizările de fenomene periculoase imediate /nowcasting/ se emit pentru o perioadă de maximum șase ore, menționează ANM.

Articolul continuă după reclamă

Sursa. agerpres.ro