Cinci maşini lovite în doar 2-3 minute
Este performaţa unei ieşean care s-a urcat băut la volan şi a pierdut control autoturismului. Prima dată a lovit o maşină în trafic, dar nu s-a oprit aşa, cu una cu două.
Prima maşină lovită a fost în mers, în trafic. Iar tânărul de la volanul autoturismului avariat a încercat să-l atenţioneze, să oprească. Dar fără succes.
În dreptul staţiei de tramvai, şoferul masinii a pierdut din nou controlul volanului şi a lovit alte 4 maşini parcate.
Şoferul a refuzat etilotestul. La spital însă i s-au recoltat probe biologice iar poliţia a întocmit pe numele lui un dosar penal pentru conducere sub influenţa băuturilor alcoolice, vătămare corporală şi distrugere.
Articolul continuă după reclamă
