“Colorata maine-i gata!", pe cale de disparitie
“Colorata maine-i gata!” Este o replica pe care rar o mai auzi pe litoralul romanesc. Vechii fotografi au disparut in mare parte. Sunt insa si oameni care refuza sa capituleze si se incapataneaza sa duca mai departe breasla fotografilor. Dar clientii sunt tot mai putini si abia daca mai pot supravietui din ceea ce castiga. Unul dintre cei mai vechi fotografi ai marii este nea Petrica.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
“Colorata maine-i gata!” Este o replica pe care rar o mai auzi pe litoralul romanesc. Vechii fotografi au disparut in mare parte. Sunt insa si oameni care refuza sa capituleze si se incapataneaza sa duca mai departe breasla fotografilor. Dar clientii sunt tot mai putini si abia daca mai pot supravietui din ceea ce castiga. Unul dintre cei mai vechi fotografi ai marii este nea Petrica.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰