Observator » Ştiri sociale » Condamnată la doi ani de închisoare pentru ucidere din culpă, o doctoriţă din Târgu Jiu s-a întors la muncă

Condamnată la doi ani de închisoare pentru ucidere din culpă, o doctoriţă din Târgu Jiu s-a întors la muncă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.01.2016, 19:19 | Modificat la 10.09.2017, 13:20

A făcut un tratament care a ucis, dar s-a întors la spital. O doctoriţă din Târgu Jiu, condamnată la doi ani de închisoare cu suspendare după ce a făcut o injecţie unei paciente, a fost reangajată. Pacienta, o tânără de 24 de ani, a murit, dar mama ei trăieşte şi este revoltată. Nu înţelege cum este posibil ca un doctor care are în cazier o moarte să se întoarcă atât de uşor printre bolnavi.

A făcut un tratament care a ucis, dar s-a întors la spital. O doctoriţă din Târgu Jiu, condamnată la doi ani de închisoare cu suspendare după ce a făcut o injecţie unei paciente, a fost reangajată. Pacienta, o tânără de 24 de ani, a murit, dar mama ei trăieşte şi este revoltată. Nu înţelege cum este posibil ca un doctor care are în cazier o moarte să se întoarcă atât de uşor printre bolnavi.