Observator » Ştiri sociale » Corn, lapte și mere pe mesele elevilor

Corn, lapte și mere pe mesele elevilor

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.09.2014, 19:40 | Modificat la 19.09.2014, 20:05

Ana are mere. Pe bune. Elevii claselor 1-8 vor primi pe lângă corn şi lapte, mere. Embargoul rusesc i-a lăsat pe producători cu tone de mere în panere. Părinţii ar fi mulţumiţi, dacă n-ar fi trecut prin experienţa programului Lapte şi corn.

Ana are mere. Pe bune. Elevii claselor 1-8 vor primi pe lângă corn şi lapte, mere. Embargoul rusesc i-a lăsat pe producători cu tone de mere în panere. Părinţii ar fi mulţumiţi, dacă n-ar fi trecut prin experienţa programului Lapte şi corn. 

Un măr pe zi, ţine doctorul departe. Dar, nu neapărat aceasta a fost motivul pentru care elevii vor primi, pe lângă corn şi lapte, un măr. Pogramul "fructe" în şcoli este o mană cerească pentru producătorii români de mere. Din cauza embargoului rusesc, fermierii au rămas pe cap cu o bună parte din marfă.