Observator » Ştiri sociale » Evadatul din Dambovita, prins dupa o luna

Evadatul din Dambovita, prins dupa o luna

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.04.2011, 19:24 | Modificat la 22.12.2017, 09:35

Evadatul periculos cautat de mai bine de o luna in Dambovita a fost prins. Era ascuns intr-o padure aflata la mai putin de 10 kilometri de locul evadarii. Barbatul, banuit ca a ucis doi oameni, fugise de sub escorta de la Judecatoria din Moreni. O matusa si primarul din comuna natala din judetul Buzau au fost paziti de jandarmi in tot acest timp, pentru ca evadatul jurase sa ii ucida.

Evadatul periculos cautat de mai bine de o luna in Dambovita a fost prins. Era ascuns intr-o padure aflata la mai putin de 10 kilometri de locul evadarii. Barbatul, banuit ca a ucis doi oameni, fugise de sub escorta de la Judecatoria din Moreni. O matusa si primarul din comuna natala din judetul Buzau au fost paziti de jandarmi in tot acest timp, pentru ca evadatul jurase sa ii ucida.