Observator » Ştiri sociale » Fosta şefă a DIICOT a fost trimisă în judecată de DNA

Fosta şefă a DIICOT a fost trimisă în judecată de DNA

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.12.2014, 16:18 | Modificat la 15.12.2014, 16:27

Alina Bica este acuzată de abuz în serviciu cu consecinţe deosebit de grave. Asta, după ce, acuză procurorii, în calitate de membru în comisia Autorităţii pentru Restituirea Proprietăţilor, ar fi aprobat ilegal despăgubiri pentru un teren supraevaluat cu peste 60 de milioane de euro.

 Alina Bica este acuzată de abuz în serviciu cu consecinţe deosebit de grave. Asta, după ce, acuză procurorii, în calitate de membru în comisia Autorităţii pentru Restituirea Proprietăţilor, ar fi aprobat ilegal despăgubiri pentru un teren supraevaluat cu peste 60 de milioane de euro.