Observator » Ştiri sociale » Incendiu puternic în Galaţi. Un tânăr de 29 de ani a fost găsit CARBONIZAT în casă. Pompierii au stins focul în PATRU ORE

Incendiu puternic în Galaţi. Un tânăr de 29 de ani a fost găsit CARBONIZAT în casă. Pompierii au stins focul în PATRU ORE

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 09.03.2017, 11:37 | Modificat la 09.03.2017, 11:43

Un bărbat de 29 ani a murit carbonizat în urma unui incendiu izbucnit la locuinţa sa din satul Busucani, comuna Bălăbăneşti, a anunţat joi purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Galaţi, Eugen Chiriţă.

Un bărbat de 29 ani a murit carbonizat în urma unui incendiu izbucnit la locuinţa sa din satul Busucani, comuna Bălăbăneşti, a anunţat joi purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Galaţi, Eugen Chiriţă.

Potrivit acestuia, incendiul a fost semnalat pe apelul unic de urgenţă 112, la faţa locului deplasându-se două autospeciale de la punctul ISU din oraşul Bereşti.

"Focarul a fost lichidat după aproape patru ore, în casa arsă găsindu-se trupul carbonizat al proprietarului locuinţei, un bărbat de 29 de ani.

Articolul continuă după reclamă

Incendiul a mai distrus şi 70 de mp din acoperişul locuinţei şi mobilierul, dar nu s-a extins şi la alte locuinţe din zonă. Cauza probabilă a incendiului a fost jarul căzut din soba care încălzea casa", a spus Chiriţă.  

Sursă: Agerpres.ro