Observator » Ştiri sociale » Guvernul vrea introducerea unei NOI TAXE DE MEDIU, după ce timbrul de mediu a fost eliminat tot de executiv

Guvernul vrea introducerea unei NOI TAXE DE MEDIU, după ce timbrul de mediu a fost eliminat tot de executiv

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.09.2017, 13:19 | Modificat la 27.09.2017, 15:28

Românii care se gândesc să-şi cumpere o maşină la mâna a doua vor trebui să achite mai mulţi bani.

Românii care se gândesc să-şi cumpere o maşină la mâna a doua vor trebui să achite mai mulţi bani. Decizia vine după ce numărul maşinilor vechi aduse în ţară a crescut enorm iar statul roman a ajuns la concluzia că a pierdut aproape o jumătate de miliard de euro în perioada în care nu a aplicat taxa de mediu.