Observator » Ştiri sociale » Iarna tot mai lunga

Iarna tot mai lunga

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.01.2010, 10:47 | Modificat la 11.06.2018, 08:55

A nins azi-noapte in toate judetele atentionate cu cod galben. Si e cam a treia noapte de cand ninge, cel putin aici, in Bucuresti. Insa azi-noapte a depasit parca orice masura. Pe strazi s-a circulat evident asa cum se circula pe zapada. Ca pe derdelus, cu sania. Si totusi, cand au vazut ca se ingroasa gluma cu zapada asta, parca si utilajele de deszapezire au muncit cu un pic " cu mai mult chef". Sa fie zapada sau mustruluiala de la primarul capitalei? Nici nu mai conteaza. Oricum, pe stradute, in unele sectoare, e tot rau. Nametii au inghitit totul - asa ca s-ar putea sa nu va gasiti masina sau sa n-o puteti scoate.

A nins azi-noapte in toate judetele atentionate cu cod galben. Si e cam a treia noapte de cand ninge, cel putin aici, in Bucuresti. Insa azi-noapte a depasit parca orice masura. Pe strazi s-a circulat evident asa cum se circula pe zapada. Ca pe derdelus, cu sania. Si totusi, cand au vazut ca se ingroasa gluma cu zapada asta, parca si utilajele de deszapezire au muncit cu un pic " cu mai mult chef". Sa fie zapada sau mustruluiala de la primarul capitalei? Nici nu mai conteaza. Oricum, pe stradute, in unele sectoare, e tot rau. Nametii au inghitit totul - asa ca s-ar putea sa nu va gasiti masina sau sa n-o puteti scoate.