Observator » Ştiri sociale » Înscrierile la grădiniţe au început cu reclamații și cozi

Înscrierile la grădiniţe au început cu reclamații și cozi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.04.2014, 19:22 | Modificat la 29.04.2014, 12:56

Înscrierile la grădiniţe au demarat astăzi cu mulți nervi, cozi și reclamații.

Prima zi, primul şoc pentru părinţi. Sistemul modern de înscrieri pe calculator le-a dat angajaţilor din Educaţie cu virgulă...

De fapt, tot primul părinte venit este şi primul servit, în limita locurilor disponibile. Unii părinţi au aşteptat câteva ore la coadă ca să afle că, de fapt, nu se mai pot înscrie pentru că nu mai sunt locuri pentru copiii de 5 ani.

Iritat, inspectorul şcolar al Capitalei a rezolvat problema din vorbe.

Articolul continuă după reclamă