Observator » Ştiri sociale » Laptele, cornul si merele

Laptele, cornul si merele

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.08.2010, 16:43 | Modificat la 01.07.2018, 11:40

20 de mii de scolari bucuresteni vor manca din toamna mere in pauza mare. Primaria sectorului 2 va cheltui peste o suta de mii de euro ca sa cumpere fructe pentru elevi. Programul va incepe la mijlocul lunii viitoare si face parte dintr-o initiativa europeana, aceea de a-i hrani sanatos pe copiii care merg la scoala

20 de mii de scolari bucuresteni vor manca din toamna mere in pauza mare. Primaria sectorului 2 va cheltui peste o suta de mii de euro ca sa cumpere fructe pentru elevi. Programul va incepe la mijlocul lunii viitoare si face parte dintr-o initiativa europeana, aceea de a-i hrani sanatos pe copiii care merg la scoala