Observator » Ştiri sociale » Majoritatea românilor preferă să-și țină banii sub saltea

Majoritatea românilor preferă să-și țină banii sub saltea

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.03.2016, 19:58 | Modificat la 19.11.2020, 00:14

Peste 60% din români țin banii sub saltea. Specialiștii spun că de vină pentru această situație sunt băncile care oferă o dobândă prea mică la depozit.

Peste 60% din români țin banii sub saltea. Specialiștii spun că de vină pentru această situație sunt băncile care oferă o dobândă prea mică la depozit.