Observator » Ştiri sociale » Marea Neagră şi-a luat iar tributul. Un pilot de raliu a murit înecat la Neptun

Marea Neagră şi-a luat iar tributul. Un pilot de raliu a murit înecat la Neptun

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.08.2015, 19:16 | Modificat la 24.08.2015, 19:36

A trăit viaţa ca o cursă şi a sfârşit, înghiţit de mare. Un pilot de raliuri din Târgu Secuiesc şi-a pierdut viaţa, în staţiunea Neptun. Trupul său a fost adus la mal, de valuri, la câteva zile de la dispariţie

A trăit viaţa ca o cursă şi a sfârşit, înghiţit de mare. Un pilot de raliuri din Târgu Secuiesc şi-a pierdut viaţa, în staţiunea Neptun. Trupul său a fost adus la mal, de valuri, la câteva zile de la dispariţie

Ca o coincidenţă sinistră, în aceeaşi zi, marea a mai scos un trup la suprafaţă, adus de ape tocmai din Deltă. Nicu era un jucător înrăit de poker. Norocul l-a purtat în toată lumea. Un ghinion de moarte l-a trimis însă la Sfântu Gheorghe, în zona în care Dunărea se varsă în mare şi unde sunt curenţi extrem de puternici.

Prietenii lui, din lumea pokerului, au fost fulgeraţi de vestea că Nicu a fost răpit, de ghinion.

Articolul continuă după reclamă