Observator » Ştiri sociale » Masini mai scumpe decat casa

Masini mai scumpe decat casa

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 04.02.2010, 07:23 | Modificat la 25.03.2017, 09:50

De la hoti care iau de la bogati ca sa dea la saraci, trecem acum la saraci care vor sa para bogati. Pe principiul "cu casa nu iesi la plimbare, dar cu masina da", tot mai multi romani isi cumpara automobile chiar si de 5 ori mai scumpe decat locuintele in care traiesc. Doar vecinii cunosc realitatea, insa la volan, saracii proprietari de limuzine reusesc sa pozeze in oameni de succes.

De la hoti care iau de la bogati ca sa dea la saraci, trecem acum la saraci care vor sa para bogati. Pe principiul "cu casa nu iesi la plimbare, dar cu masina da", tot mai multi romani isi cumpara automobile chiar si de 5 ori mai scumpe decat locuintele in care traiesc. Doar vecinii cunosc realitatea, insa la volan, saracii proprietari de limuzine reusesc sa pozeze in oameni de succes.