Observator » Ştiri sociale » Medicii şi asistentele, liberi de Ziua Mondială a Sănătăţii

Medicii şi asistentele, liberi de Ziua Mondială a Sănătăţii

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.04.2014, 16:16 | Modificat la 07.04.2014, 16:34

Un afiş pe care scria cu litere de-o şchioapă "ZI LIBERĂ". Asta i-a întâmpinat pe bolnavi la intrarea în Policlinică

Ziua de 7 aprilie a fost declarată nelucrătoare pentru cadrele medicale. Acesta este al şaselea an când este sărbătorită şi în România. Excepţie fac doar medicii de la urgenţă şi echipajele de pe ambulanţă.

Nu doar medicii de familie au sărbătorit Ziua Mondială a Sănătăţii, ci şi angajaţii de la Direcţia de Sănătate Publică Gorj.

Orele de muncă vor fi recuperate săptămâna viitoare, când pacienţii poate vor avea mai mult noroc.

Articolul continuă după reclamă