Observator » Ştiri sociale » Meteorologii au emis COD GALBEN de ceaţă în şase judeţe

Meteorologii au emis COD GALBEN de ceaţă în şase judeţe

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.02.2014, 21:44 | Modificat la 19.02.2014, 21:50

Judeţele Vrancea, Vaslui, Bacău, Galaţi, Călăraşi, Constanţa şi Tulcea se află miercuri seară, până la ora 23.00, sub cod galben de ceaţă, potrivit unor atenţionări emise de ANM.

Atenţionarea vizează zone relativ extinse din judeţul Vrancea şi, local, judeţele Vaslui, Bacău şi Galaţi, inclusiv drumurile naţionale şi europene.

O altă atenţionare se referă la arii extinse din judeţul Călăraşi, inclusiv A2 şi drumurile naţionale şi europene.

Potrivit ANM, tot sub cod galben de ceaţă se află, local, Dobrogea.

Articolul continuă după reclamă

În zonele vizate de atenţionări, ceaţa micşorează vizibilitatea, local, sub 200 de metri şi, izolat, sub 50 de metri.