Observator » Ştiri sociale » N-au ales cea mai buna solutie

N-au ales cea mai buna solutie

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.09.2010, 23:37 | Modificat la 08.07.2018, 18:35

Politicienilor de la Putere le place sa creada ca au luat cele mai bune masuri de austeritate, singurele care vor goni in suturi criza financiara de pe plaiurile romanesti. In realitate, reducerile de salarii si zecile de mii de disponibilizari au produs o magnifica gaura in buget. Guvernul recunoaste, cu jumatate de gura, ca deciziile luate nu sunt de natura sa acopere pierderile statului. Singura speranta a Executivului sta in TVA.

Politicienilor de la Putere le place sa creada ca au luat cele mai bune masuri de austeritate, singurele care vor goni in suturi criza financiara de pe plaiurile romanesti. In realitate, reducerile de salarii si zecile de mii de disponibilizari au produs o magnifica gaura in buget. Guvernul recunoaste, cu jumatate de gura, ca deciziile luate nu sunt de natura sa acopere pierderile statului. Singura speranta a Executivului sta in TVA.