Observator » Ştiri sociale » O clădire istorică din Baia Mare s-a prăbuşit

O clădire istorică din Baia Mare s-a prăbuşit

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.03.2018, 18:13 | Modificat la 23.03.2018, 18:15

Construcţia veche de mai bine de o sută de ani a fost igorată până acum de autorităţi. Proprietarul n-a avut bani s-o renoveze, statul n-a dat decât somaţii.

Construcţia veche de mai bine de o sută de ani a fost igorată până acum de autorităţi. Proprietarul n-a avut bani s-o renoveze, statul n-a dat decât somaţii. Şi, în tot acest timp, trecătorii au fost în pericol. Singura măsură luată a fost o. prelată, pusă pentru a acoperi dezastrul.