Observator » Ştiri sociale » O ploaie torenţială i-a transformat pe şoferii din Arad în marinari!

O ploaie torenţială i-a transformat pe şoferii din Arad în marinari!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.08.2015, 08:39 | Modificat la 23.08.2015, 10:03

Şi mulţi au eşuat cu maşinile în lacurile apărute din senin. De lângă gurile de canal transformate de ploaie în fântâni arteziene oamenii rămaşi cu maşinile în pană au acuzat autorităţile.

Şi mulţi au eşuat cu maşinile în lacurile apărute din senin. De lângă gurile de canal transformate de ploaie în fântâni arteziene oamenii rămaşi cu maşinile în pană au acuzat autorităţile. 

Furtuna a transformat o plimbare cu maşina pe străzile oraşului într-o adevărată probă de îndemânare la volan. Pe care mulţi o pică.

În faţa naturii toţi sunt egali. Chiar şi angajaţii primăriei trebuie să dea prioritate şuvoaielor.

Articolul continuă după reclamă

Oamenii din Arad se plâng că fiecare ploaie torenţială paralizează practic traficul în oraş. Iar autorităţile nu par să aibă nicio soluţie pentru această problemă