Observator » Ştiri sociale » Pacientele de la Spitalul de Arşi sunt audiate

Pacientele de la Spitalul de Arşi sunt audiate

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.04.2014, 13:54 | Modificat la 30.04.2014, 14:01

Pacientele care au trecut pragul Spitalului de Arşi defilează azi la poliţie. Agenţii au vrut să stea de vorbă cu ele în dosarul operaţiilor estetice decontate ilegal

 Pacientele care au trecut pragul Spitalului de Arşi defilează azi la poliţie. Agenţii au vrut să stea de vorbă cu ele în dosarul operaţiilor estetice decontate ilegal

Persoanele audiate îşi permit operaţii estetice, însă nu la privat, ci la stat. Cele mai multe dintre femeile prezente la Poliţia Capitalei şi-au pus implanturi mamare şi nu le este ruşine să recunoască. Acestea au declarat că nu au ştiut că nu au voie să meargă la Spitalul de Arşi. Medicii, însă, au ştiut şi au pus diagnostice false.