Observator » Ştiri sociale » Permisul de moped, misiune imposibila! Exista lege, dar nu exista norme de aplicare

Permisul de moped, misiune imposibila! Exista lege, dar nu exista norme de aplicare

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.02.2013, 13:30 | Modificat la 16.01.2018, 08:55

Mopedele sunt trase pe dreapta, iar proprietarii umfla bugetul taxiurilor. Avem o lege, dar n-avem ce face cu ea, pentru ca nu exista norme de aplicare. E vorba despre celebrul permis pentru moped, care de aproape trei saptamani a devenit obligatoriu.

Mopedele sunt trase pe dreapta, iar proprietarii umfla bugetul taxiurilor. Avem o lege, dar n-avem ce face cu ea, pentru ca nu exista norme de aplicare. E vorba despre celebrul permis pentru moped, care de aproape trei saptamani a devenit obligatoriu.