Piata Charles de Gaulle se muta la subsol
Peste doi ani, bucurestenii care se plimba prin piata Charles de Gaulle vor merge doar pe sub pamint. La suprafata ramin doar masinile. Primaria Capitalei incepe constructia primei piete subterane din Bucuresti. Si tot sub pamint isi vor gasi locul un pasaj auto si o parcare. Nota de plata va fi de aproape 80 de milioane de euro din care jumatate ii revine Municipalitatii.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Peste doi ani, bucurestenii care se plimba prin piata Charles de Gaulle vor merge doar pe sub pamint. La suprafata ramin doar masinile. Primaria Capitalei incepe constructia primei piete subterane din Bucuresti. Si tot sub pamint isi vor gasi locul un pasaj auto si o parcare. Nota de plata va fi de aproape 80 de milioane de euro din care jumatate ii revine Municipalitatii.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰