Observator » Ştiri sociale » Politistii baga spaima printre cei pe care trebuie sa-i protejeze

Politistii baga spaima printre cei pe care trebuie sa-i protejeze

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.10.2012, 19:37 | Modificat la 23.02.2017, 19:50

In Romania, exista zone in care politistii baga spaima printre cei pe care trebuie sa-i protejeze. Sunt mai temuti decat infractorii pentru ca oamenii in uniforma comit abuzuri, masluiesc dosare si fac camatarie. Culmea e ca in loc de sanctiuni, unii primesc chiar functii mai mari. O echipa a emisiunii "In premiera" a dezvaluit aseara astfel de cazuri.

In Romania, exista zone in care politistii baga spaima printre cei pe care trebuie sa-i protejeze. Sunt mai temuti decat infractorii pentru ca oamenii in uniforma comit abuzuri, masluiesc dosare si fac camatarie. Culmea e ca in loc de sanctiuni, unii primesc chiar functii mai mari. O echipa a emisiunii "In premiera" a dezvaluit aseara astfel de cazuri.